| Specifications | |
|---|---|
| Brand | Polaroid |
| SKU Code | PLD 2122/S-0OX-54 |
| Gender | Men |
| Frame Style | Square |
| Lens Type | polarized |
| Frame Material | acetate |
| Lens Material | mirror/polycarbonate |
| Dimensions | |
|---|---|
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Size | 19 mm |
| Arm Length | 140 mm |
| Colors | |
|---|---|
| Frame Color | crystal |
| Lens Color | bicolor – blue/green |

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.